Zajęliśmy III miejsce w części teoretycznej i II miejsce w części plastycznej XXII edycji Regionalnego Konkursu Ekologicznego „Co w Puszczy piszczy”!!!

W dniu 18 maja 2017 r. uczniowie naszego Gimnazjum Ewa Żardzin, Gabrysia Belka i Szymon Góralski zajęli III miejsce w części teoretycznej konkursu ‘Co w Puszczy piszczy”, zaś Pola Melonowska zajęła II miejsce w części plastycznej tego konkursu.  To kolejny sukces naszych uczniów w tym konkursie. W ciągu ostatnich 8 lat pięciokrotnie stawali nasi uczniowie na podium w części teoretycznej, zajmując dwukrotnie miejsca IV i III oraz w ubiegłym roku miejsce II. Natomiast w części plastycznej czterokrotnie uzyskali nasi uczniowie I miejsce, sześciokrotnie II, jeden raz miejsce III i dwukrotnie wyróżnienia.

Prace plastyczne związane były z tegoroczną tematyką poświęconą Wiśle, zawarta w ogólnym haśle: „W pradolinie Wisły Puszcza Kampinoska”.

W części teoretycznej konkursu obowiązywała wprowadzona rok temu nowa formuła, polegająca na prezentacji hasła promującego np. ochronę Wisły w powiązaniu z Puszczą, a następnie losowaniu w kole fortuny przez trzyosobowe zespoły pytań otwartych m.in. z takich dziedzin, jak fauna, flora, gospodarka leśna w Kampinoskim Parku Narodowym.  Każdy z członków zespołu musiał odpowiedzieć na 3 pytania otwarte, zaś cały zespół miał do wykonania 3 zadania praktyczne, które w tym roku polegały na rozpoznawaniu gatunków roślin i grzybów oraz głosów różnych gatunków zwierząt żyjących w Puszczy. Nie było łatwo, ale świetnie sobie poradziliśmy.  Dziękujemy organizatorom i sponsorom za możliwość udziału w konkursie i wyjątkowe nagrody.

Jolanta Matyjasiak – szkolny koordynator konkursu, nauczycielka biologii przygotowująca uczniów do konkursu wraz z nagrodzonymi uczniami Gimnazjum.