3. Szkolny Festiwal Filmowy

Właśnie zakończył się 3. Szkolny Festiwal Filmowy. Już kolejny raz społeczność naszego gimnazjum spotkała się w Centrum Kultury w Łomiankach, by podsumować kolejny filmowy rok. Był on niezwykle owocny. Uczniowie zrealizowali filmowe animacje, reklamy, etiudy i reportaż z „Petard księdza Kaczkowskiego”, które odbyły się 17 maja 2017 r. w warszawskim klubie Proxima. Obejrzeliśmy najważniejsze tegoroczne produkcje naszych uczniów, a ich ilość i różnorodność imponuje.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Irmina Gerszewska reprezentująca pucką Rodzinę hospicyjną. Pokonała drogę aż z odległego Pomorza, by podziękować za nasze zaangażowanie w tę imprezę promującą niezwykłą postać Ks. Jana Kaczkowskiego i Jego misję związaną z walką o godne umieranie dla każdego człowieka.
Możemy być dumni, że nasi uczniowie biorą udział w takich inicjatywach, pracując jako wolontariusze i filmowcy.
Podczas festiwalu p. Agnieszka Rekosz-Barylak nagrodziła najbardziej zaangażowanych uczniów za ich artystyczne zacięcie i filmowe pasje oraz wyraziła swe podziękowania za filmowe petardy z Dziekanowa Leśnego.
Będziemy z niecierpliwością i zainteresowaniem oczekiwać kolejnych filmowych działań.
A teraz życzymy cudownych wakacji, oczywiście z filmem w tle…