WYSTAWA PLAKATÓW Z NIEMIEC

Dzisiaj, w sali języka niemieckiego odbyła się wystawa prac plastycznych – plakatów uczniów niemieckich szkół. Wystawa została wypożyczona z Goethe Institut.

Tematem ich prac była przyjaźń, rodzina, zaangażowanie, miłość, hobby, szkoła, przyszłość, dziewczęta i chłopcy. Każda miała swój podtytuł, w którym autor zawarł najważniejsze przesłanie dla odbiorcy. Do obejrzenia prac zostały zaproszone oczywiście  obie Panie Dyrektor.

Okazję do zapoznania się z pracami mieli uczniowie klas siódmych oraz młodzież gimnazjalna. Sekwencje w języku niemieckim zawarte na plakatach  objaśniała przybyłym  trójka uczniów z klasy 3 a gimnazjum.

Plakaty podobały się odwiedzającym, a niektórych zainspirowały do wykonania własnych prac.