IX Festiwal Piosenki Europejskiej

W piątek, 11 maja odbył się już dziewiąty Festiwal Piosenki Europejskiej.  Nieco wcześniej, we wtorek , 8 maja uczniowie zaprezentowali cztery utwory rodzicom przybyłym na zebrania z wychowawcami.

W tym roku usłyszeliśmy utwory w języku ojczystym, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i po raz pierwszy w języku ukraińskim. Tematyka oraz charakter utworów były bardzo różnorodne. Młodzież klas siódmych, drugich oraz trzecich gimnazjum  zaprezentowała  swoje talenty wokalne nauczycielom, pracownikom szkoły oraz oczywiście koleżankom i kolegom. Niektórym towarzyszyła trema, która w większości  przypadków nie zdominowała jednak występów. Wielkie brawa należą się wszystkim wykonawcom, którzy naukę tekstu  piosenek i uczestniczenie w próbach musieli godzić z równoległym  przygotowywaniem się do planowych zajęć.

Festiwal poprzedziła prezentacja multimedialna na temat historii i działań Unii Europejskiej.

Sponsorem nagród  dla wykonawców była  Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce.

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym, dziesiątym Festiwalu Piosenki Europejskiej.