IV SZKOLNY FESTIWAL FILMOWY

14 czerwca uczniowie i nauczyciele naszej placówki spotkali się w gościnnym Centrum Kultury w Łomiankach na IV Szkolnym Festiwalu Filmowym. Tym razem wspólnie obejrzeliśmy dwa pełnometrażowe filmy realizujące program innowacji pedagogicznej „Edukacja filmowa”, aż cztery ciekawe tegoroczne produkcje uczniów z klas siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjalnych, a także dwie propozycje absolwenta szkoły, który niewątpliwe prezentuje już profesjonalny poziom swych prac.
Jak zwykle byli w tym dniu z nami nasi Przyjaciele z Pomorza. Uczniowie ze szkoły w Pucku pod opieką p. Irminy Gerszewskiej przywieźli nam krótki film o patronie swojej szkoły Mariuszu Zaruskim, a także monodram pt.:”Rozbite kawałki lustra”. Trudno uwierzyć, że Mikołaj występujący w spektaklu, niespełna szesnastoletni chłopiec tak dojrzale zinterpretuje trudne i poważne problemy ukazane w powieści o życiu narkomanki.

Ponadto mieliśmy niepowtarzalną przyjemność obejrzeć film „Basia”. W tym dokumencie mogliśmy podziwiać dzieło ks. Jana Kaczkowskiego, jakim jest Puckie Hospicjum św. Ojca Pio widziane oczami tytułowej bohaterki, pacjentki onkologicznej.
Trzeba docenić, że nasz festiwal cieszy się niegasnącym zainteresowaniem oraz sympatią i popularnością wśród naszej szkolnej społeczności. Jego ideą jest bowiem nie tylko kolejne filmowe spotkanie, ale też wymiana doświadczeń między młodymi twórcami i poszukiwanie tematów czy problemów skłaniającymi do głębszej refleksji. Chcemy, żeby młodzi ludzie umieli dostrzegać wokół siebie zagadnienia współczesnego świata warte uwagi, analizy i filmowej interpretacji. Mają wówczas niepowtarzalną szansę podzielić się z innymi swoim widzeniem rzeczywistości, która nas otacza.