VIII Festiwal Piosenki Europejskiej przeszedł już do historii naszej Szkoły

W dniu wczorajszym, tj. 9 maja 2017 roku uczniowie gimnazjum  wraz z Nauczycielami wypełnili małą salę gimnastyczną. Czekali na nich utalentowani wokalnie wykonawcy, którzy zaprezentowali utwory w sześciu językach. Ze względu na niewielka powierzchnię sali Festiwal odbywał się  jak zwykle w dwóch turach, o 9.50 i 11.30. Niektórzy zmagali się z tremą podczas występu, a inni czuli się jak ryba w wodzie. Było europejsko, miło i życzliwie.

Festiwal poprzedziła prezentacja na temat Unii Europejskiej. Piosenkom  towarzyszyły zdjęcia miast europejskich ukazujące nie na tablicy multimedialnej.

Każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane przez Komisje Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Ambasadę Niemiec.

Do zobaczenia w przyszłym roku na Festiwalu

Maria Mateuszczyk