PETARDY KSIĘDZA KACZKOWSKIEGO

W dniu 17 maja 2017 roku  kilkoro uczniów klasy 3b i 3c oraz absolwenci naszego gimnazjum wraz z Panią Agnieszką Rekosz-Barylak – nauczycielką języka polskiego i edukacji filmowej – wzięło udział w wolontariacie w ramach projektu „Petardy Księdza Kaczkowskiego”. Jego inicjatorkami były obecna dyrektorka Hospicjum p.w. Św. Ojca Pio w Pucku p. Anna Jochim-Labuda oraz główna koordynatorka warszawskiej imprezy p. Kasia Skrzyńska. Nazwa projektu  pochodzi od przewodniego życiowego motta ks. Jana Kaczkowskiego. Był on dla wielu autorytetem i świadectwem tego,  że mimo ciężkiej choroby nie powinniśmy się łatwo poddawać, lecz żyć dalej, robić wiele dla innych, a tym samym również dla siebie. Jednym słowem „żyć na pełnej petardzie”.

Uroczystość miała miejsce w Klubie Proxima w Warszawie. Koncert rozpoczął się o godzinie 18. Wstęp był wolny. Każdy zainteresowany mógł przyjść i wesprzeć puckie hospicjum, a przy tym wysłuchać ponad 80 znanych artystów. Koncert charytatywny oraz towarzyszące mu licytacje obrazów i książek poprowadziła znana dziennikarka, miłośniczka motoryzacji,  a zwłaszcza jazdy na motocyklu, p. Aleksandra Kutz wraz z panami: Adamem Dobrzyńskim, Olkiem Ostrowskim i Jackiem Wrońskim.

Na scenie wystąpili między innymi: De Mono, Golden Life, Mech, Turbo, NeuOberschlesien, RSC, Harlem, Chevy, Wild Pig, Limit Dźwięku, The Skrzat oraz Marek Piekarczyk,  Maciek  Balcar, Wanda Kwietniewska, Danuta Błażejczyk. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć premierowy  singiel zatytułowany „ Jak płomyk zapałki”, który wykonało 26 wokalistów jako nieformalny zespół „Petardy”. W jego skład wchodzą: Marek Piekarczyk, Maciej Balcar, Artur Gadowski, Adam Wolski, Maciej Januszko, Danuta Błażejczyk, Wanda Kwietniewska, Michał Stawiński, Tomek Szczepanik, Łukasz Drapała, Wojtek Hoffman, Darek Krupicz, Piotr „Dziki” Chancewicz, Krzysztof Jaworski, Ola Kiziniewicz, Robert Tyc, Zbyszek Działa, Cezariusz Włodarczyk, Krzysztof Zawadka, Paweł Skocz, Gerard Chodyra, Tomek Bielecki, Filip Wolski, Kuba Weigel, Andrzej Wiśniowski i Piotr Spychalski. Singel ten był motywem przewodnim koncertu „Petardy księdza Kaczkowskiego”. Cały tekst został napisany przez znanego poetę Bogdana Loebla. Muzykę natomiast skomponował  Krzysztof  „Dżawor” Jaworski.

Koncert został udokumentowany przez Bruna Paprockiego, ucznia klasy 3c oraz Krystiana Zajączkowskiego absolwenta naszego gimnazjum. Zostanie on zmontowany w formie reportażu i pokazany podczas festiwalu filmowego w Gimnazjum im. Jacka Kuronia w Dziekanowie Leśnym. Mamy także zamiar przekazać ten dokument puckiemu hospicjum.

tekst autorstwa Julii Kurzajak z IIIb