EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

Już po raz kolejny, tym razem 25 września obchodziliśmy święto języków obcych kryjące się pod nazwą Europejski Dzień Języków. W szkole pojawiły się plakaty przypominające  o tym dniu. Pozdrawialiśmy się w językach, których nasza młodzież uczy się w szkole, a więc po angielsku , niemiecku i rosyjsku.

Dzięki informacjom, które znalazły swoje miejsce na tablicach ogłoszeniowych oraz w sali języka niemieckiego nauczyciele i nasi uczniowie mieli okazję poznać pozdrowienia a także zwroty grzecznościowe w językach skandynawskich. Języki szwedzki, norweski i duński są spokrewnione z językiem niemieckim. To języki należące do grupy języków germańskich. Uczniom udało się wykazać podobieństwo ww. języków do języka niemieckiego oraz angielskiego, który przecież również jest językiem germańskim i należy do tzw. rodziny języków indogermańskich.

Mam nadzieję, że zwrócenie uwagi młodzieży na wartość jaką w sobie niesie nauka każdego języka obcego zmotywuje ją do pogłębiania wiedzy lingwistycznej.