Niemieckie wynalazki, które zmieniły świat

W dniu wczorajszym uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z nauczycielką  języka niemieckiego odwiedzili  czasową wystawę wynalazków pochodzących z Niemiec. Gościny udzieliła Politechnika Warszawska. Wystawa została przez organizatorów podzielona na siedem działów tematycznych: informatyka, energia, medycyna, mobilność, komunikacja, optyka i materiały. Na każdy dział przypadało od 5 do 6 eksponatów. Filmy oraz stacje do  słuchania przybliżały zgłębianą przez uczniów tematykę. Dowiedzieli się np. kto wynalazł odtwarzacz MP3, trolejbus, czy kartę chipową. Młodzież rywalizowała w ramach wyznaczonych drużyn i otrzymała  do wykonania różnorodne zadania na kartach pracy. Trzem drużynom, które zdobyły największą liczbę punktów nagrody wręczyła na koniec prowadząca warsztaty. Uczniowie mieli okazje nie tylko przełamać barierę językową, gdyż prowadząca mówiła tylko po niemiecku  lecz także poszerzyć swoja wiedzę z kilku dziedzin.

Szkoda, że wystawa nie jest stała. Można byłoby do niej wracać i cały czas odkrywać coś nowego. 15 marca, po trzech tygodniach pobytu w Polsce zamyka swoje podwoje. Znalazła się w Warszawie dzięki staraniom Goethe Institut we współpracy z Fraunhofer-Gesellschaft oraz Max- Planck -Gesellschaft.