Szkolny Turniej Piłki Nożnej

Cała Polska żyje emocjami związanymi z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Możemy je przeżywać co 4 lata. Inaczej jest w naszej szkole. My te emocje fundujemy sobie co rok…

Kolejny już turniej piłkarski odbył się w dniach 19-20 czerwca 2018 r. Brały w nim udział klasy gimnazjalne i 7 szkoły podstawowej.  Pierwszego dnia przedstawiciele klas walczyli dzielnie w 2 grupach. I tak, z grupy A awansowali do półfinałów: klasa 2b (wygrywając wszystkie mecze bez straty bramki) i klasa 7a. Z grupy B: klasa 3 a i 7b.

Drugiego dnia rywalizacji rozegrane zostały 4 mecze. W pierwszym półfinale zmierzyła się klasa 2b z 7b. I trzeba przyznać, że było to bardzo emocjonujące widowisko 😊. Po strzeleniu gola przez Franka, na prowadzenie wyszła 2b. Na 3 sekundy przed końcem meczu, 7b strzałem Bartka wyrównała wynik. Mieliśmy więc dogrywkę, a po niej rzuty karne, które sprawiły, że emocje kibicujących sięgnęły zenitu 😅. Pierwsze 4 karne obronione, piąty skutecznie strzelony przez Filipa, a szósty znów fantastycznie obroniony przez Maćka z 2b.

W drugim półfinale 3a pokonała 7a. Po chwili regeneracji 7a wyszła zagrać o podium z 7b. Niestety kilku zawodników doznało kontuzji, więc w konsekwencji 7a poddała mecz.
W finale lepsza okazała się być 3a, strzał Gabrysia, zagwarantował im zwycięstwo. Gabryś został także najlepszym strzelcem tego turnieju. Najmniej przepuszczonych goli miał Adam (1), Maciek (2) i Kuba (2).
Gratulacje 😊👏

I miejsce – 3a w składzie: Gabryś (K), Adam, Mikołaj, Grzesiek, Bartek (w rezerwie Hubert i Dawid)
II miejsce – 2b w składzie: Franek (K), Maciek, Michał, Filip, Aleks, (Maciek i Igor)
III miejsce – 7b w składzie: Bartek (K), Kuba, Damian, Kamil, Hubert (Szymon)